"קונדומים: המפתח למין בטוח והימנעות מהריון לא מכוון"

קונדומים הם סוג של אמצעי מניעה שהיו בשימוש במשך מאות שנים, ועד עצם היום הזה, הם נשארים אחד היעילים ביותר במניעת התפשטות זיהומים המועברים במגע מיני (STIs) והריונות לא מכוונים. כאשר משתמשים בהם בצורה נכונה ועקבית, קונדומים יכולים להפחית את הסיכון למקרים אלה בשיעור של עד 97%. לדעת כיצד להשתמש בקונדומים בצורה נכונה, אם כן, יכול לעזור לך להישאר בטוח ובריא תוך כדי ליהנות מחיי מין מספקים ופעילים.

מהו קונדום?

קונדום הוא קרום דק דמוי נדן המתאים לאיבר מינו של גבר ומשמש במהלך יחסי מין כדי להפחית את הסיכון להריון ולהעברת מחלות מין. קונדומים עשויים מלטקס, חומר גומי סינתטי, או מפוליאוריתן, חומר חזק ודק יותר דמוי פלסטיק. חלק מקונדומים מפוליאוריתן אפילו מתוכננים כך שיתאימו בצורה בטוחה יותר. רוב הקונדומים מכילים גם חומר סיכה, המסייע לחדש את הלחות במהלך פעילות מינית ולשמור על הקונדומים מפני שבירה עקב חיכוך או יובש.

חשיבות הקונדומים

שימוש בקונדומים הוא הדרך היעילה ביותר למניעת התפשטות זיהומים המועברים במגע מיני והתרחשות הריונות לא מכוונים בקרב מבוגרים פעילים מינית. מדי שנה, כ -15 מיליון אמריקאים נדבקים במחלות מין, ו -1.2 מיליון בני נוער נכנסים להריון. קונדומים הם דרך יעילה להגן מפני שני מקרים אלה כל עוד הם משמשים באופן עקבי ונכון.

זוגות שאינם נמצאים במערכת יחסים מונוגמית נמצאים בסיכון גבוה במיוחד למחלות מין מכיוון שיש להם מספר בני זוג. הסיכון גדול עוד יותר אם לאחד מבני הזוג כבר יש זיהום המועבר במגע מיני. במקרים אלה, יש להשתמש בקונדומים כדי להגן על בן הזוג הלא נגוע, גם אם בן הזוג הנגוע מקבל טיפול.

שימוש בקונדום חשוב גם לזוגות במערכות יחסים מונוגמיות מכיוון שהוא עדיין מספק רמה של הגנה מפני התפשטות של מיקרואורגניזמים שאדם אולי נחשף אליהם לפני שהם נפגשו. אפילו יקיריהם הנאמנים ביותר יכולים להידבק במחלות מין, וחשוב לזכור שגם אם אחד מבני הזוג נבדק וידוע שהוא נקי ממחלות מין, בן הזוג השני עדיין עלול לסבול מזיהום שלא ייוודע עד שיתפשט לבן הזוג השני.

בחירת הקונדום הנכון

בחירת הקונדום הנכון חשובה כדי להבטיח שהוא יהיה יעיל נגד מחלות מין והריון לא מכוון. שוחח עם הרופא שלך על הסוג הטוב ביותר עבור המצב שלך. רוב הקונדומים הזמינים עשויים מלטקס, אך קונדומים פוליאוריטנים עשויים להיות אפשרות טובה יותר עבור אנשים עם אלרגיה לטקס.

לטקס

קונדומים לטקס הם הסוג הנפוץ ביותר ומציעים מידה טובה של הגנה מפני מחלות מין והריון. לטקס הוא בדרך כלל נסבל היטב ודק מאוד, מה שהופך אותו לנוח יותר. הוא גם מגיע משומן מראש במגוון צורות וגדלים, כך שבטוח יהיה אחד שיתאים היטב.

פוליאוריתן

קונדומים מפוליאוריתן עשויים מחומר דק דמוי פלסטיק שהוא חזק ועמיד יותר מלטקס, אך עשוי שלא להתאים בצורה נוחה כל כך. הם עשויים גם להיות אפשרות טובה יותר עבור אנשים עם אלרגיה לטקס. עם זאת, קונדומים פוליאוריתן יכולים להיות פחות יעילים בהפחתת התפשטות מחלות מין, ולכן אם אתה או בן זוגך נמצאים בסיכון גבוה, חשוב להשתמש בשיטת הגנה נוספת בנוסף לקונדום.

עור כבש

עור כבש, או קונדומים טבעיים לעור, עשויים מעור של כבשה. הם עשויים לספק רגישות רבה יותר מאשר קונדומים אחרים, אך אינם מגנים מפני מחלות מין ובדרך כלל אינם מומלצים, מכיוון שהם עשויים לאפשר התפשטות של וירוסים וחיידקים. אם אתם נמצאים במערכת יחסים מונוגמית ושניכם נבדקתם למחלות מין, קונדומים טבעיים לעור עשויים לספק הגנה מסוימת מפני הריון לא מכוון.

שימוש נכון בקונדומים

כדי לקבל את ההגנה הטובה ביותר מפני קונדומים, יש להשתמש בהם בצורה נכונה ועקבית. כדי לוודא שזה קורה, חשוב לתרגל את השלבים הבאים:

1. קראו את התוויות על אריזת הקונדום ובדקו תאריך תפוגה. הימנעו משימוש בקונדומים שעברו את תאריך התפוגה או פגומים בכל דרך שהיא.

2. שימו את הקונדום ממש לפני כל מגע באיברי המין, פי הטבעת או הפה. לעולם אל תנסו לעשות שימוש חוזר בקונדום.

אתר מומלץ
3. השאירו מעט מקום בקצה הקונדום לאיסוף השפיכה. זה יכול לעזור להבטיח שהקונדום לא יישבר.

4. פתחו את הקונדום במורד פיר הפין, תוך שימוש באצבעות כדי לוודא שאין בועות אוויר ושהוא נמשך החוצה.

5. מיד לאחר ejac

מאמרים מומלצים